Home8 Alarm
Home8 Alarm
Burgemeester Keijzerweg 14
3352 AR Papendrecht
078 641 64 10 - info@home8-alarm.nl

Beveilig je caravan of camper

14-07-2017

Stel je eens voor: je bent lekker met je gezin op vakantie en viert de vrijheid op de camping in je caravan of camper. Je komt net terug van een lange middag bij het zwembad, als je ontdekt dat er is ingebroken in jouw caravan. Of, nog erger – waar je huisje op wielen stond, is nu een lege plek…

Diefstal op vakantie

Zo’n elf miljoen Nederlanders gaan deze zomer een week of langer op vakantie. En zoals elk jaar vertrekken veel mensen met een caravan of camper naar een camping. Het kan dan zomaar gebeuren dat er wordt ingebroken; zowel wanneer de caravan nog voor het huis staat of naar de stalling gebracht moet worden, als tijdens een rustpauze onderweg of op de camping zelf. Meestal bestaat de buit uit waardevolle spullen zoals rijbewijzen, paspoorten, tablets en telefoons en foto- en filmapparatuur. Op drukke parkeerplaatsen heeft vrijwel niemand het in de gaten als er wordt gestolen. En ook op een camping, met zo veel mensen bij elkaar, kun je er niet altijd op rekenen dat je medevakantiegangers zien wat er gebeurt. Gelukkig kun je met de volgende praktische tips jouw caravan of camper beveiligen en de kans op diefstal zo klein mogelijk maken.

In- of uitladen van de caravan of camper

  • Doe je caravan of camper altijd op slot. Zelfs als je tijdens het inladen maar heel even wegloopt om spullen te pakken.
  • Plaats de dissel naar het huis of de garage.
  • Staat jouw caravan nog thuis op de oprit of in de straat? Zorg dan dat je deze niet dag en nacht ingeladen voor het huis laat staan. Zo maak je het dieven wel heel makkelijk. Het beste is om vlak voor vertrek de caravan pas vol te laden. Kan dit niet, zorg dan dat je zo min mogelijk waardevolle spullen in de caravan of camper legt. Daarbij gelden er regels in Nederland over de tijd dat je jouw caravan voor de deur mag zetten. Dit verschilt per gemeente, meestal is dit 3 dagen.
  • Zet de caravan of camper zo veel mogelijk in het zicht.
  • Bevestig de caravan met een ketting aan een lantaarnpaal of een ander vast punt. Zo maak je de kans dat dieven met jouw gehele caravan of camper wegrijden een stuk kleiner.

Pauzeren onderweg

  • Ga je pauzeren onderweg? Zet dan je auto met caravan of je camper zo neer, dat je deze voortdurend in de gaten kan houden. Ben je met meerdere mensen, dan is het misschien een idee dat een van jullie om beurten bij de auto blijft om op te letten.
  • Zet de caravan aan de weg zo veel mogelijk tussen andere auto’s en caravans in, zodat het lastig wordt om hem te verplaatsen of aan te koppelen.
  • Doe ook tijdens het pauzeren altijd de ramen en deuren op slot.

Beveilig je caravan of camper op de camping

  • Laat zo min mogelijk kostbaarheden achter als je weggaat.
  • Doe de gordijnen van de caravan of camper dicht. Zo kunnen dieven niet zien of er wat te halen valt.
  • Gebruik beveiligingsmateriaal om jouw huis op wielen extra te beveiligen. Hiervoor kun je verschillende apparatuur aanschaffen, zoals een wielklem en een koppelingsslot.
  • Ook op de camping geldt: zorg dat je de caravan verankert aan een vast punt in de omgeving, zoals een lantaarnpaal, een hek of een boom.
  • Draai de pootjes van de caravan helemaal uit. Voorzie deze indien mogelijk van een hangslot, zodat ze niet meer ingedraaid kunnen worden.
  • Schaf een bagagekluis met stevig slot aan om je meest waardevolle spullen in op te bergen. Eventueel kun je deze uit het zicht verankeren en inbouwen in jouw caravan of camper.
  • Is er een kluis beschikbaar op de receptie van de camping? Dan kun je er ook voor kiezen om jouw kostbaarheden daar in bewaring te geven.

Beveilig je caravan of camper met een alarmsysteem

Om jouw caravan extra te beveiligen, kun je er ook voor kiezen om een alarmsysteem te installeren. Er zijn vele verschillende soorten systemen die geschikt zijn voor jouw huis op wielen, bijvoorbeeld in combinatie met een auto-inbraakalarm. Handig is bijvoorbeeld een alarmsysteem met GPS tracker, vergelijkbaar met de tracking sensoren van Home8. Zo kun je de caravan traceren als deze gestolen is.
De binnencamera’s van Home8, de Mini Cube HD en de Twist HD camera, zou je ook in je caravan of camper kunnen neerzetten. Deze apparaatjes zijn klein en handzaam, en dus makkelijk mee te nemen! Je kunt ze gebruiken zonder Shuttle en hebt dan alleen een Wi-Fi netwerk nodig om ze te laten werken. Zo weet jij altijd hoe jouw caravan erbij staat als je op pad gaat!

  • Ook verkrijgbaar op:
  • Amazon
  • Coolblue
  • Bol
  • Hubo
  • Epine
  • Kieskeurig